Visiopipe Oy
Vahvistettu profiili

Visiopipe Oy Kokemuksia

0400 250 073
Härkähaankuja 5, 01730 Vantaa

Mikä on Visiopipe Oy ja mitä Visiopipe Oy tekee?

Tekoälyn tuottama

"Visiopipe Oy on kotimainen LVI-alan yritys. Teemme laadukkaita ja kustannustehokkaita putkiremontteja, pientaloihin sekä taloyhtiöihin. Asennamme lämpöpumppuja ja hoidamme pienemmätkin LVI-alan huoltotyöt ammattitaidolla."

Trustmary Score

Kuinka todennäköisesti Visiopipe Oy onnistuu tuottamaan positiivisen asiakaskokemuksen tällä hetkellä?

TYYTYVÄISYYS
91 %
ONNISTUMISVARMUUS
99 %
TUOREUS JA MÄÄRÄ
99 %

Yrityksen Visiopipe Oy Trustmary Score on 92/100. Se perustuu 241 arvioon (palaute tai arvostelu), jotka jakaantuvat 2 eri arvostelualustalle (Trustmary ja Google) sekä yrityksen palautejärjestelmään. Tyytyväisyys kertoo keskimääräisen tason, onnistumisvarmuus kertoo kuinka varmasti siihen päästään, ja tuoreus ja määrä kertovat, voiko lukuun luottaa juuri nyt.

Trustmary Scoren kehitysLuku sellaisena kuin se näkyi profiilissa kunakin viikkona. Katkoviiva tarkoittaa, ettei lukua näytetty, koska dataa ei ollut riittävästi.
Trustmary Scoren kehitys
4.5.202694
11.5.202694
18.5.202694
25.5.202693
1.6.202693
8.6.202693
15.6.202693
22.6.202693
29.6.202691
6.7.202692
13.7.202692
20.7.202693
27.7.202693
3.8.202693
10.8.202693
17.8.202693
24.8.202694
31.8.202694
7.9.202694
14.9.202694
21.9.202694
28.9.202692
5.10.202693
12.10.202692
Miten Trustmary Score lasketaan?
i

Trustmary Score on kokonaisarvio yrityksen asiakaskokemuksesta asteikolla 0–100 ja vastaa kysymykseen: Kuinka todennäköisesti yritys onnistuu tuottamaan positiivisen asiakaskokemuksen tällä hetkellä? Score lasketaan yhdistämällä dataa useista luotettavista lähteistä ja muodostamalla luku kolmen pääkomponentin kautta jotka on kuvattu alla:

Score perustuu viimeisen 24 kuukauden palautteisiin ja arvosteluihin. Mitä tuoreempi palaute, sitä enemmän se vaikuttaa Scoreen.

TYYTYVÄISYYS

Tyytyväisyys kertoo kuinka tyytyväisiä asiakkaat ovat keskimäärin. Tuoreet arviot painavat enemmän kuin vanhat. Yrityksen Visiopipe Oy arvioiden (palaute tai arvostelu) keskiarvo on 4,9 edellisen 24 kk ajalta perustuen 241 arvioon, joista tunnistettuja on 80.

4,9
arvioiden keskiarvo (1–5)
241
arviota 24 kk aikana
Tunnistettu vastaaja tarkoittaa sellaista vastausta, jonka vastaajasta on vähintään tunnistettu sähköpostiosoite.
80
Tunnistetut vastaajat

ONNISTUMISVARMUUS

Onnistumisvarmuus kertoo kuinka tasaisesti yritys onnistuu. Heikot arviot laskevat lukua, vaikka keskiarvo olisi hyvä. Yrityksen Visiopipe Oy arvioijista 99,6 % on tyytyväisiä (positiivinen tai neutraali arvio) ja 0,4 % tyytymättömiä.

Arvosana vähintään 80 % asteikon maksimista: NPS 8–10, tähdet ja CSAT 4–5.
98,3 %
Positiivinen
Arvosana näiden välissä: NPS 5–7, tähdet ja CSAT 3.
1,2 %
Neutraali
Arvosana asteikon alimmassa 40 %:ssa: NPS 0–4, tähdet ja CSAT 1–2.
0,4 %
Negatiivinen

TUOREUS JA MÄÄRÄ

Tuoreus ja määrä kertovat voiko lukuihin luottaa juuri nyt, eli onko arvioita riittävästi ja tuleeko niitä yhä. Täydet pisteet ovat tavallisia tässä osiossa, kun yrityksellä on riittävästi tuoretta dataa arvioitavaksi. Viimeisimmästä arviosta on kulunut 3 pv, ja edellisen 3 kk aikana arvioita on tullut 36 kpl.

3
päivää uusimmasta arviosta
14
arviota viimeisen kuukauden aikana
36
arviota viimeisen 3 kk aikana

Mitä asiakkaat sanovat?

Tekoälyn tuottama

Käyttövesiputkiremonttien ja lämmitysjärjestelmien vaihdoissa aikataulut on sovittu pitäneen, ja vesikatkot on minimoitu siten, että arki on jatkunut lähes normaalisti. Asentajat on kerrottu työn etenemisestä päivittäin ja selitetty tehdyt toimenpiteet käynnin päätteeksi, ja kustannukset ovat pysyneet sovituissa ilman budjettiyllätyksiä. Kehityskohteiksi on nostettu tavarantilausten viiveet ja huolto-opastuksen täydellisyys käyttöönoton yhteydessä.

Keskeiset trendit

Tekoälyn tuottama

Aikataulussa pysyminen ja töiden valmistuminen sovittua nopeammin on todennettu yli puolessa palautteista, ja tämä havainto on korostunut erityisesti vuoden 2025 loppupuolelta vuoden 2026 loppuun ulottuvassa palautehistoriassa.

Käyttövesiputkiremontteja ja lämmitysjärjestelmien vaihtoja koskevat maininnat ovat muodostaneet merkittävimmän osan palautteista vuosina 2025–2026, ja lämmitysjärjestelmien vaihdot öljylämmityksestä ilma-vesilämpöpumppuihin ovat nousseet esiin useissa palautteissa vuoden 2025 lopulta lähtien.

Työmaan siisteyttä, loppusiivousta ja remonttijätteiden poisvientiä on mainittu johdonmukaisesti koko palautehistorian ajan, ja näiden seikkojen esiintymistiheys on pysynyt vakaana eri ajankohtina.

Päivittäisen viestinnän ja työn etenemisen selittämisen merkitys on toistunut tasaisesti vuosina 2025–2026, ja nämä asiakkaille suunnatut toimenpiteet on havaittu useissa palautteissa riippumatta remonttityypistä.

Missä Visiopipe Oy onnistuu?

Tekoälyn tuottama

85 % palautteista myönteisiä

Käyttövesikatkojen minimoiminen remonttien aikana on onnistunut siten, että joka päivä on ollut jokin vesipiste käytettävissä.
Asentajat ovat kertoneet työn etenemisestä päivittäin ja selittäneet tehdyt toimenpiteet käynnin päätteeksi.
Alkukartoituksessa on huomioitu toiveet yksityiskohtaisesti, ja remontin aikana on tehty vielä toivottuja muutoksia joustavasti neuvotellen.
Asentajat ovat ottaneet kengät pois sisätiloissa tai käyttäneet suojia, huolehtineet pölynpoistosta porattaessa ja siivonneet työalueen työn jälkeen.
Remonttikustannukset ovat pysyneet sovituissa, ja mahdolliset lisämaksut on käyty läpi etukäteen ilman budjettiyllätyksiä.

Missä Visiopipe Oy voi kehittyä?

Tekoälyn tuottama

4 % palautteista sisältää kehitettävää · Yksittäisiä huomioita. Valtaosa palautteesta on myönteistä tai neutraalia.

  • Tavaran tilauksessa on ollut viiveitä, jotka ovat johtaneet työn valmistumisen pitkittymiseen.
  • Käyttöönottovaiheessa pyydettyä huolto-opastusta ei ole saatu tai se on jäänyt puutteelliseksi, ja teknisten yksityiskohtien kirjallinen dokumentointi on jäänyt vaillinaiseksi.
  • Tarjousvaiheessa on ollut epätäsmällisyyttä yhdessä palautteessa.

Miten Visiopipe Oy kerää palautetta?

Visiopipe Oy kerää asiakaspalautetta ja arvosteluja automaattisesti Trustmary- ja Google-alustoilla. Palautetta ja arvosteluja kerätään oston jälkeen. Asiakkaat tavoitetaan sähköpostin avulla. Pääasiallinen asiakastyytyväisyyden mittari on NPS.

Automaattinen palaute

Automaattiset arvostelut

Sähköpostikyselyt

NPS-kyselyt

Oston jälkeen

Trustmary, Google

4.9/5

Viimeisimmät arvostelut

Asiakkaat ovat arvostelleet yrityksen Visiopipe Oy julkisesti 199 kertaa viimeisen 24 kuukauden aikana.

186
12
0
0
1
Vahvistettu

Kokemus

P
Pasi Lehtovaara
14.10.2026

Sopimuksen mukainen työ hyvin tehtynä. Aikataulu ei pitänyt.

T
Timo HänninenHelsinki
10.10.2026
Vahvistettu

Aina on parannettavaa.Viestintä hyvää ja aikataulu pitää sovitusti.

A
Ari SuhonenLahti
8.10.2026
92/100

Voitko luottaa yritykseen Visiopipe Oy?

Yrityksen Visiopipe Oy Trustmary Score on 92/100. Se perustuu 241 arvioon (palaute tai arvostelu), jotka jakaantuvat 2 eri arvostelualustalle (Trustmary ja Google) sekä yrityksen palautejärjestelmään.

Vertaa palveluntarjoajia
TOP 10%